Bhakti Books

  Książki i komentarze Śri Śrimad Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharaja w języku angielskim. Bhakti books | Bakti press

Książka HIT! NOWOŚĆ!

Być kontrolowanym przez miłość Związek Guru - uczeń. "Nawet Kryszna, Najwyższa Osoba Boga, chce być kontrolowanym przez miłość i oddanie." — Śrila Narayana Maharaja
HIT! Polska edycja: "Być kontrolowanym przez miłość"

PureBhakti TV

  Celem naszego sadhana powinno być osiągnięcie rati;
Zapraszamy do internetowej telewizji PureBhakti.tv
Nauki
Co jest korzystniejsze dla Wisznuitów z zachodu lakto-wegetarianizm, czy weganizm? PDF Drukuj Email
sobota, 10 czerwca 2017 11:58
Pewnego dnia do Śrila Narayana Maharadża przyszli jego uczniowie z zachodu i opowiedzieli mu o tym w jaki sposób traktowane są krowy w ich krajach (poza Indiami). Opis był dosyć drastyczny. Bhaktowie opowiedzieli w szczegółach o tym jak zabijane są stare krowy, które przestają dawać mleko, a te które jeszcze dają, jak eksploatowane są do granic ich fizycznych możliwości, raz za razem zapładniane w celu wywołania laktacji, a ich cielęta po narodzinach odbierane i zabijane na tzw cielęcinę. Śrila Narayana Maharadża odpowiedział, że jest to nieakceptowalne. Powiedział, że nie będzie pił krwawego mleka ani jadł żadnych produktów zawierających tego typu krwawe mleko.

Jaka z tego płynie nauka? Nauka jest dosyć prosta i oczywista. Spożywanie produktów zawierających mleko lub jego pochodne, jest czynnością demoniczną. Nawet ofiarowanie takiego mleka nic nie da, nie stanie się ono „prasada”, ponieważ Kryszna go nie zaakceptuje. Kryszna nie przyjmie mleka, którego koszt to śmierć cielaka, śmierć ich matek po tym jak ich ciało stanie się zużyte. Ofiarowywanie Krysznie produktów z takiego mleka nie przynosi też żadnej korzyści krowom ani ich zabitym dzieciom. Oczywiście osoby demoniczne będą szukały powodów by temu zaprzeczyć, wszakże mleko i pochodne jest smaczne, nawet jeśli za nim kryje się ocean cierpienia krów i ich dzieci.

Podobnie demoniczni tzw. fałszywi guru, będą zachęcać do ofiarowywania mleka, szukając w tym złudnych korzyści duchowych, podczas gdy efektem takiej ofiary będzie cierpienia na planetach piekielnych. Łotrów i szarlatanów podających się za guru, czystych wielbiciele na świecie nie brakuje.

Używając nawet elementarnej inteligencji i zadając sobie w sercu pytanie, czy Kryszna przyjmie mleko okupione krwią cielaków i cierpieniem Krów, nie. Absolutnie nie, On odwraca głowę, kiedy tego typu produkty stawiane są na ołtarzu, a w zasadzie ucieka z takiej demonicznej świątyni, w której nie ma współczucia dla najbardziej ukochanych przez Niego zwierząt – krów.

Czy istnieje alternatywa? Oczywiście. Zamiast lampek z ghee, można ofiarować lampkę z oleju kokosowego. Zamiast produktów mlecznych i pochodnych można ofiarować produkty wegańskie, które przyrządzone w czystości i ofiarowane przez bramina staną się najwyższej jakości prasada, wolnym od cierpienia, złej karmy i będą miłe dla bóstw Radha-Kryszna i Nityananda-Gauranga.

Każdy Wisznuita z zachodu powinien wiedzieć, że kultura zachodu to chów przemysłowy krów, polegający na czynieniu ogromnej krzywdy krowom i cielętom. Nie da się tego pogodzić z szacunkiem do krów. W Indiach w tradycyjnym gospodarstwie rolnicy mają jedną-dwie krowy, których nigdy nie zabijają, krowa dla nich jest jak matka, którą kochają. Cielaki i krowy nigdy nie są zabijane. Na zachodzie jest zupełnie inaczej. Dlatego też zachodnie mleko zawiera ogromne cierpienie i jest nośnikiem bardzo złej karmy. Proszę zatem miejcie to na uwadze i zaprzestańcie jego spożywania i używania jakichkolwiek produktów je zawierających. W przeciwnym razie nie nazywajcie siebie bhaktami czy Wisznuitami, a po prostu przyznajcie się do tego że jesteście łotrami i łajdakami.

Kanhaiyalal Pandita

 
Nektar Instrukcji Tekst 8 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 sierpnia 2009 10:08
Fragment (cytat) z nektaru Instrukcji A.C Bhaktivedanty Swamiego Prabhupada

Nektar Instrukcji Tekst 8

tan-nama-rupa-caritadi-sukirtananu-
smrtyoh kramena rasana-manasi niyojya
tisthan vraje tad-anuragi-jananugami
kalam nayed akhilam ity upadeśa-saram

Więcej…
 
Ekadasi i Caturmasya PDF Drukuj Email
środa, 06 sierpnia 2008 09:59
Kalendarz Vaisnava

Visuddha Sarasvata
Sri Caitanya Panjika
Kalendarz Vaisnava - 2008 dla Całego Świata,
Sri Gaurabda 521-522

Prezentowany pod patronatem

Tridandisvami Sri Srimad Bhaktivedanta Narayana Gosvami Maharadża

Bhaktivedanta Trust International
Sri Gopinath Bhavan, Seva Kunj, Vrindavan (U.P.) 281121 INDIA

Więcej…
 
Jego i moje nauki są tożsame PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2008 12:12
Ciąg dalszy wspomnień o Śrila Prabhupadzie

Niektórym może się czasem wydawać, że mówię rzeczy, których Śrila Swami Maharadża nigdy nie powiedział. Z posianego nasiona naturalnie wyrośnie drzewo z gałęziami. Czy owe gałęzie nie zawierają się w oryginalnym nasieniu? Czy wyrastają z czego innego? Ponieważ to nasienie drzewa, wszystkie jego części pojawią się naturalnie; wszystkie są ukryte w nasieniu. Śrila Swami Maharadża napisał wszystko w swoich książkach. Ja nie głoszę nic nowego. Wszystko, co mówię, pochodzi tylko i wyłącznie bezpośrednio z autentycznych pism oraz naszych aczarjów. Próbuję też podawać przykłady z objaśnień Śrila Swamiego Maharadża, pisanych własnymi słowami. Jego drzewo z pewnością urośnie. Pojawią się nowe liście i to samo drzewo zacznie dawać coraz więcej cienia. W miarę naszego podlewania na pewno wyda wiele pięknych kwiatów i owoców. Podlewanie to słuchanie, intonowanie i pamiętanie - kryszna-katha.

Więcej…
 
Madhurja-rasa PDF Drukuj Email
czwartek, 05 czerwca 2008 12:11
Ciąg dalszy wspomnień o Śrila Prabhupadzie

W materialnym ciele nie ma premy. W materialnym ciele można wznieść się do stanu swarupa-siddhi. A jednak widzimy, że rasika-bhaktowie (ci, którzy wewnętrznie są już na etapie obcowania z Kryszną i Jego lila) przejawiają premę, choć mają ciało materialne. Powinniśmy wiedzieć, że ich ciało nie jest zwykłym ziemskim ciałem. Doczesne ciało nie uniosłoby ładunku premy. Pod wpływem uczucia separacji rozpadłoby się na kawałki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3