Bhakti Books

  Książki i komentarze Śri Śrimad Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharaja w języku angielskim. Bhakti books | Bakti press

Książka HIT! NOWOŚĆ!

Być kontrolowanym przez miłość Związek Guru - uczeń. "Nawet Kryszna, Najwyższa Osoba Boga, chce być kontrolowanym przez miłość i oddanie." — Śrila Narayana Maharaja
HIT! Polska edycja: "Być kontrolowanym przez miłość"

PureBhakti TV

  Celem naszego sadhana powinno być osiągnięcie rati;
Zapraszamy do internetowej telewizji PureBhakti.tv
Misja
Dlaczego Prabhupada wezwał mnie na zachód? PDF Drukuj Email
wtorek, 20 maja 2008 09:06
Z głębi serca składam niezliczone dandawat pranati, pokłony, lotosowym stopom mojego mistrza duchowego Śri Śrimad Bhakti Pradżjanie Keśawie Goswamiemu Maharadży oraz mojemu śiksza-guru, Śri Śrimad Bhaktiwedancie Swamiemu Maharadży.

Mój śiksza-guru Śrila Bhaktiwedanta Swami Maharadża wymógł na mnie przyjazd do krajów Zachodu. Jedynie za sprawą jego łaski podróżuję po świecie i tylko dzięki niemu słucha mnie tak wielu ludzi. W ostatnich dniach swego życia nakazał mi zająć się swoimi uczniami oraz pozostałymi wielbicielami, ponieważ wiedział, jak bardzo staną się słabi, a także, że porzucą misję i cel, który on im wskazywał.

Więcej…
 
Czym jest bhakti? PDF Drukuj Email
czwartek, 08 maja 2008 07:09
Bhakti to antyczne sanskryckie słowo, którego znaczeniem jest „czysta miłość i oddanie”. Słowo „czysta” wyraża, że nie ma tu zafałszowania lub domieszki czegokolwiek innego. Miłość w jej najwyższym i najbardziej perfekcyjnym stanie musi być całkowicie czysta i pozbawiona jakichkolwiek innych pragnień, niż dawania szczęścia i oddania dla ukochanego, obiektu swojej miłości.
Więcej…
 
Nasza misja PDF Drukuj Email
środa, 07 maja 2008 22:28
Nauczać, promować, szerzyć wiedzę o zasadach Czystej Bhakti, duchowej miłości i oddania dla Najwyższej Osoby Boga Śri Kryszny, tak jak to zostało ustanowione w starożytnej literaturze Wedyjskiej, które w dzisiejszych czasach są praktykowane i propagowane przez najbardziej wybitnego nauczyciela Bhakti-Jogi na świecie Jego Boską Miłość Śrila Bhaktivedanta Narayana Goswami Maharaja.
Więcej…